Fototapety jsou vliesové tapety na zeď z vláknité buničiny. Ta garantuje pevnost, dlouhou životnost i omyvatelnost. UV ochrana dále zajistí stálobarevnost i při přímém vystavení slunci. Díky digitální kvalitě tisku v rozlišení 600dpi fototapety mohou opticky zvětší každý interiér. Snadno se lepí na zeď. Fototapety se skládají z pásů o šířce 50 cm, ten stačí pouze přitisknout na zeď, kterou jste předem natřeli lepidlem. To je vše. Odstranění je ještě jednodušší.

Fototapety nemusíte aplikovat jenom na zeď, využít je můžete také na starší nábytek, okna a další materiály, kterým tím vdechnete nový život. Vybírat můžete z více jak 400 motivů od předních evropských výrobců, kteří kladou důraz na moderní technologie a perfektní zpracování. Více informací

Fototapety na zeď, nábytek i dveře

Fototapety na stěnu se opět vrací do módy, tentokrát s širokou nabídkou designů a propracovanějším zpracováním. Hodí se do jakékoliv místnosti v bytě či domě, ale také do kanceláří a reprezentativních komerčních prostor. Fototapety jsou z vliesového materiálu, proto se hodí na nejrůznější povrchy. Kromě zdi můžete fototapetu na kuchyňskou linku, okna a obklady z dlaždic. Jednoduše tak můžete proměnit starý nábytek nebo dveře v atraktivní bytový doplněk. Množství voleb je takřka nekonečné. Stačí si jen vybrat.

Nekonečné množství motivů fototapet

Mezi nejvyhledávanější motivy patří graffiti, roční období (především jaro, podzim a zima), dále květiny, pruhy a proužky. Pro cestovatele jsou připraveny tapety na stěnu v podobě New Yorku, Londýna či Paříže. Vybírat můžete z více jak 12 000 fototapet.

Atraktivní řešení interiéru: 3D fototapety na zeď

Pokud chcete na stěnu opravdu originální tapetu, pak zvolte tapetu na zeď v provedení 3D. Dokáže opticky rozšířit prostor a otevřít dveře do jiného světa. Tematicky můžete ladit 3D tapety do exotiky, moderny a dalších stylů.

Dětské fototapety na zeď

Proměňte rychle a jednoduše obyčejný pokoj v dětské království, které rozzáří oči každému dítěti! V nabídce naleznete známé postavy z Disney pohádek, ale také další oblíbené přátele z večerníčků. Pro princezny v něžných růžových barvách, kluci zase ocení výběr těch nejlepších postaviček z oblíbených příběhů.

Lepení fototapety

Lepení fototapety zvládnete svépomocí pouze s použitím lepidla na tapety. V porovnání s klasickými papírovými tapetami odpadá spousta práce s prokládáním a vlhčením. Jednoduše stačí nanést lepidlo v tenké vrstvě na zeď a nalepit pás o šířce 50 cm směrem shora dolů. Jakékoliv případné nerovnosti a bubliny stačí vytlačit hadříkem do stran. V případě odstranění fototapety jde o podobně jednoduchý proces.

Kolik fototapety budete na stěny potřebovat?

Spočtěte si celkovou plochu k nalepení fototapety a odečtěte okna a dveře. Výsledné metry čtvereční vynásobte číslem 1,1 (v tomto koeficientu jsou započteny 10% ztráty při tapetování). Přesné spočítání potřebného materiálu vám ušetří případné vyšší náklady za nevyužitou fototapetu.